MÄSTARMÖTET 2022:   INBJUDAN - ANMÄLAN - UTTAGNA BROTTARE - MATCHLISTOR - RESULTAT - BILDGALLERI - GÄSTBOK - OM TÄVLINGEN

HUVUDSPONSOR
GLENTONS - Köp dina pokaler och medaljer till varje tävling hos Glentons.se


 
UTTAGNINGARNA presenteras 7/11-2022
Så länge en viktklass inte är full tar vi emot ansökningar. Lägg in ansökan som vanligt.
Om något i uppgifterna inte stämmer, tex stavning, skicka mail till bkviking@bkviking.se

Kategori Namn Klubb
GR 9 23kg  Abdurrahman Mazaev Alvesta BK
GR 9 23kg  Erick Hilding Alvesta BK
 
GR 9 24kg  Harry Ersson BK Starke
GR 9 24kg  Viking Sjöstrand Ballingslöv BK
 
GR 9 25kg  Jordan skantz Kungsbacka BK
 
GR 9 26kg  Liam Jaresäter EAI-Brottning
GR 9 26kg  Oliver Gustafsson Kungsbacka BK
GR 9 26kg  Henry Grob Örgryte IS
 
GR 9 27kg  Felix Göransson Ballingslöv BK
GR 9 27kg  Bilal Akhaev Alvesta BK
GR 9 27kg  Harry Lindell Örgryte IS
 
GR 9 29kg  Ludvig Larsson Ballingslöv BK
GR 9 29kg  Ibragim Ganchaev Alvesta BK
 
GR 9 30kg  Axel Bösch Svedala BK
 
GR 9 31kg  Arvid Alfredsson Lundberg Kungsbacka BK
 
GR 9 32kg  Charlie Skantz Kungsbacka BK
GR 9 32kg  London Linner BK Velo
GR 9 32kg  Mohammad Saidaminan Alvesta BK
 
GR 9 33kg  Ali Taki Osby AoBK
 
GR 9 34kg  Albos Qyqalla Höörs BK
 
GR 9 36kg  Frank Almgren BK Starke
 
GR 9 kg  Ibragim Gancahaev Alvesta BK
 
GR 11 28kg  Bertil Lindell Örgryte IS
 
GR 11 30kg  Hannes Erdegard BK Bryggan Hisingen
 
GR 11 31kg  Omar Fakhro Svedala BK
 
GR 11 32kg  Gustav Dahlqvist Alebrottarna
 
GR 11 34kg  Wilmer Pålsson Bjuvs BK
 
GR 11 35kg  Josef Ärlebring EAI-Brottning
GR 11 35kg  Bastian Amar BK Atle
GR 11 35kg  David Hidling BK Atle
GR 11 35kg  Melvin Torstensson Varbergs Bois BK
 
GR 11 37kg  Emil Johansen Lambertseter
 
GR 11 39kg  Kasper klos Ballingslöv BK
GR 11 39kg  Jakob Mukhammadi Kant Alvesta BK
 
GR 11 40kg  Oscar Weghammar IFK LINKÖPING
 
GR 11 41kg  Emil Bösch Svedala BK
GR 11 41kg  Gillis Grob Örgryte IS
 
GR 11 42kg  Oliver Larsson Kungsbacka BK
 
GR 11 45kg  Milo Henriksson BK Starke
 
GR 11 52kg  Filip Klang Kungsbacka BK
GR 11 52kg  Ebbe Eliasson BK Velo
 
GR 11 58kg  Mujtaba Taki Osby AoBK
 
GR 14 31/34 kg  Matheo Birkestrand SOIF Bryting
GR 14 31/34 kg  William Lie Karlsen Skedsmo bryteklubb
GR 14 31/34 kg  Ebbe Jörgensen Bjuvs BK
 
GR 14 38 kg  Abu Bakar Lambertseter
GR 14 38 kg  Islam Isaev Alvesta BK
GR 14 38 kg  Abubakar Abubakarov Alvesta BK
GR 14 38 kg  AllanSörö Trollhättans AK
GR 14 38 kg  Pelle Cevik Örgryte IS
 
GR 14 41 kg  Liam Normann Narvik Atletklubb
GR 14 41 kg  Anton Nyqvist Kungsbacka BK
GR 14 41 kg  Storm Ryden Halden AK
GR 14 41 kg  Alfred Lann Hagberg Örgryte IS
GR 14 41 kg  Mio Flink Bjuvs BK
GR 14 41 kg  Sixten Svärdh Molin Klippans BK
GR 14 41 kg  Sebastian Pålsson Klippans BK
GR 14 41 kg  Felix Vangstein Lørenskog
 
GR 14 44 kg  Dennis Berglund Lambertseter
GR 14 44 kg  Tim Ørjasæter SOIF Bryting
GR 14 44 kg  Emil Gustafsson Kungsbacka BK
GR 14 44 kg  Harald Bjerge Halden AK
GR 14 44 kg  August Forslund Varbergs Bois BK
GR 14 44 kg  Olle Otterdal Varbergs Bois BK
GR 14 44 kg  Liam Ekberg Klippans BK
GR 14 44 kg  Alfred Reimer Osby AoBK
GR 14 44 kg  Elian Hedberg BK Athen
 
GR 14 48 kg  Hugo Lehtinen EAI-Brottning
GR 14 48 kg  Maxim Spiric Göteborgs AK
GR 14 48 kg  Billy Marques Kungsbacka BK
GR 14 48 kg  Isak Hidling BK Atle
GR 14 48 kg  Wiking Hvam Bjuvs BK
GR 14 48 kg  Adrian Kitmitto Lambertseter
GR 14 48 kg  Filip Albinsson Alebrottarna
GR 14 48 kg  Tamerlan Mamyshev Alvesta BK
GR 14 48 kg  Omar Itaev Alvesta BK
GR 14 48 kg  Santosh Tharmalingam Spårvägen BK
 
GR 14 52 kg  Andreas Fjellstad Lambertseter
GR 14 52 kg  Jack Svensson Göteborgs AK
GR 14 52 kg  Liam Carlsson HBK Bergania
GR 14 52 kg  Filip Garbell Norrtälje BK
GR 14 52 kg  Joel Jönsson Svedala BK
GR 14 52 kg  Oscar Davidsen Lørenskog
GR 14 52 kg  Ismail Isaev Alvesta BK
GR 14 52 kg  Tage Tingvall Borås brottarklubb
GR 14 52 kg  Hakob Poghosyan Bk Enig
 
GR 14 57 kg  Adam Wangfeldt Viskafors AK
GR 14 57 kg  Loke Alfredsson Lundberg Kungsbacka BK
GR 14 57 kg  Erik Nilsson HBK Bergania
GR 14 57 kg  David Liljeberg HBK Bergania
GR 14 57 kg  Maximillian Bjerge Fredrikstad BK Atlas
GR 14 57 kg  Martin Letvik Lørenskog
GR 14 57 kg  Jonathan Sæter Soif Bryting
GR 14 57 kg  Hanif Abdulazisov Alvesta BK
 
GR 14 62 kg  Max Lind BK Atlas
GR 14 62 kg  Theodor Wadell AIK Brottning
GR 14 62 kg  Timo Peltonen Östhammars BK
GR 14 62 kg  Johannes Olsson BK Atle
GR 14 62 kg  Ludwig Cederholm HBK Bergania
GR 14 62 kg  Anton Levin Svedala BK
GR 14 62 kg  Eliajs Krisciunas Bjuvs BK
GR 14 62 kg  Isak Havi Bjuvs BK
 
GR 14 68 kg  Viggo Skoog Klippans BK
GR 14 68 kg  Sigge Althen Skurups SK
 
GR 17 55 kg  Otto Huuhtanen Vuoksenniskan Vesa
GR 17 55 kg  Albert Fagring Örgryte IS
GR 17 55 kg  Zet Flink Bjuvs BK
GR 17 55 kg  Martin Aak Kolbotn IL - Brytegruppa
GR 17 55 kg  Loa Jönsson BK Velo
GR 17 55 kg  Lukas Jönsson BK Velo
GR 17 55 kg  Isaac Sjöberg BK Starke
 
GR 17 60 kg  Ted Severinsson BK Starke
GR 17 60 kg  Tomi Posio Västerås BK
GR 17 60 kg  Alfred Schönfeldt Västerås BK
GR 17 60 kg  Amir Bakalaev Alvesta BK
GR 17 60 kg  Magomed Sadaev Alvesta BK
GR 17 60 kg  Truls Hofvander Skurups SK
GR 17 60 kg  Mario Mariut National Bryting
 
GR 17 65 kg  Adrian Lammi Viskafors AK
GR 17 65 kg  Wilmer Guldstrand BK Atle
GR 17 65 kg  Lukas Issal HBK Bergania
GR 17 65 kg  Ahmed Berjawi Svedala BK
GR 17 65 kg  Hampus Areberg Bjuvs BK
GR 17 65 kg  Ramis Amaev Klippans BK
GR 17 65 kg  Thomas Letvik Lørenskog
GR 17 65 kg  Leokim Josef beky Skedsmo Bryteklubb
GR 17 65 kg  Emilio Sjöström BK Viking
 
GR 17 71 kg  Noah Normann Narvik Atletklubb
GR 17 71 kg  Wilmer Forsberg Viskafors AK
GR 17 71 kg  Mille Forsberg Viskafors AK
GR 17 71 kg  Jonathan holm Hjelm Uddevalla AK
GR 17 71 kg  Leon Hals IFK LINKÖPING
GR 17 71 kg  Karl Holmberg BK Starke
GR 17 71 kg  Victor Josarp Varbergs Bois BK
GR 17 71 kg  Oscar Josarp Varbergs Bois BK
GR 17 71 kg  Ali Vacoev Klippans BK
GR 17 71 kg  Lars Letvik Lørenskog
 
GR 17 80 kg  Lars Olaussen Mehamn Bryteklubb
GR 17 80 kg  Adam Olsson BK Atle
GR 17 80 kg  Rasmus Sillén Västerås BK
GR 17 80 kg  Harry Eriksson Västerås BK
GR 17 80 kg  Simon Castello Klippans BK
GR 17 80 kg  Teo Peterson Alebrottarna
GR 17 80 kg  Theodor Davidsen Lørenskog
GR 17 80 kg  Linus Åhlander Värnamo BK
 
GR 17 92 kg  Leif Noah Johnsen Lambertseter
GR 17 92 kg  Hugo Svahn Klippans BK
 
GR 23 60 kg  Hugo Jörgensen Bjuvs BK
GR 23 60 kg  Pontus Ståhl Klippans BK
GR 23 60 kg  Brage Sæther Lørenskog
 
GR 23 72 kg  Hannes Björnqvist Viskafors AK
GR 23 72 kg  Ludvig Gunheim-Hatland T&IL National
GR 23 72 kg  Iles Murtazov IFK LINKÖPING
GR 23 72 kg  Victor Borgström BK Starke
GR 23 72 kg  Zackarias Gustavsson Bjuvs BK
GR 23 72 kg  Oskar Ståhl Klippans BK
 
GR 23 77 kg  William Arvidsson Viskafors AK
GR 23 77 kg  Nihad Abbasli IFK LINKÖPING
GR 23 77 kg  Matteus Bergkvist BK Starke
GR 23 77 kg  Teo Jönsson BK Viking
 
GR 23 87 kg  Martin Gistorp BK Starke
GR 23 87 kg  Rasmus Elofsson Bk Ore
 
GR 23 97 kg  Mattias Malmberg BK Starke
GR 23 97 kg  Zeb Berggren Bjuvs BK
 
WW 9 25kg  Alice Lennartsson Sösdala bk
 
WW 9 26kg  Sofia Nillsson EAI-Brottning
 
WW 9 29kg  Melissa Bourgi Örgryte IS
 
WW 9 31kg  Julia Söderbäck Norrköpings BK
 
WW 9 35kg  Nea Johansson BK Atle
WW 9 35kg  Gabbi Jovanovic Svedala BK
 
WW 11 28kg  Tove Strumbecker EAI-Brottning
WW 11 28kg  Bonnie Bergquist Svedala BK
 
WW 11 30kg  Alicia Fröjd-Fullmestad IFK LINKÖPING
 
WW 11 33kg  Ester Rubensson BK Viking
 
WW 11 35kg  Annie Ericsson Kungsbacka BK
WW 11 35kg  Zara Bourgi Örgryte IS
WW 11 35kg  Stina Otterdal Varbergs Bois BK
WW 11 35kg  Edith Lantz BK Velo
 
WW 11 36kg  Majlis Allsten BK Viking
 
WW 11 39kg  Hollie Ersson BK Starke
WW 11 39kg  Bianka Lundqvist HelsingborgsWrestlingTeam
 
WW 11 40kg  Emma Olsson BK Atle
WW 11 40kg  Nova Halldén Hästveda BK
 
WW 11 46kg  Elsa Ransheim HelsingborgsWrestlingTeam
WW 11 46kg  Neah Wie Wålberg Lørenskog
 
WW 11 kg  Liv Allberg Örebro atletklubb
 
WW 14 36 kg  Klara Nilsson HelsingborgsWreslingTeam
 
WW 14 39 kg  Matilda Neckfors Höörs BK
WW 14 39 kg  Sarah Andersson HelsingborgsWreslingTeam
WW 14 39 kg  Sally Malmgren Svedala BK
WW 14 39 kg  Kari Bjerge Halden AK
WW 14 39 kg  Ines Putkonen Varbergs Bois BK
WW 14 39 kg  Sara Kjelle Lambertseter
 
WW 14 42 kg  Eveline Leland Lambertseter
WW 14 42 kg  Vanja Philipsson HelsingborgsWrestlingTeam
WW 14 42 kg  Sally Hammarbäck Alebrottarna
 
WW 14 46 kg  Isa Karlsson Skarabrottarna BK Sana
WW 14 46 kg  Wilda Lilliesköld Skarabrottarna BK Sana
WW 14 46 kg  Ella Salander Luleå BK
WW 14 46 kg  Asta Lövgren Luleå BK
WW 14 46 kg  Kaylee Bergstrand IK Sparta
WW 14 46 kg  Tilde Backman Alebrottarna
WW 14 46 kg  Mina Lindås Hansen Lørenskog
 
WW 14 50 kg  Märta Hidling BK Atle
WW 14 50 kg  Tuva stenmark HelsingborgsWreslingTeam
WW 14 50 kg  Malou Lundqvist HelsingborgsWreslingTeam
WW 14 50 kg  Vanessa Azzam Svedala BK
WW 14 50 kg  Filippa Heiberg Larsen Lambertseter
WW 14 50 kg  Tilia Vangstein Lørenskog
WW 14 50 kg  Stella Seth Svedala BK
 
WW 14 54 kg  Cécile Sundberg Pouchard Luleå BK
WW 14 54 kg  Heidi Liljeberg HelsingborgsWreslingTeam
WW 14 54 kg  Liv Fritzon BK Viking
WW 14 54 kg  Tilda Jivenius BK Velo
WW 14 54 kg  Signe Olsson BK Velo
 
WW 14 58 kg  Elena Makar Fagersta Kampsportcenter
WW 14 58 kg  Leah Acar Norrköpings BK
WW 14 58 kg  Sara Lind Alebrottarna
WW 14 58 kg  Elin Mirheden Dalby BK
WW 14 58 kg  Emilia Kraft Sösdala BK
 
WW 14 66 kg  Sofi Nilsson EAI-Brottning
WW 14 66 kg  Sigrid Tannlund EAI-Brottning
WW 14 66 kg  Leah Angelica Støtzer-Karlsen Fredriksten bryteklubb
WW 14 66 kg  Ellie Jeppsson BK Viking
WW 14 66 kg  Doris Eliasson BK Velo
WW 14 66 kg  Hera Berglund Hallsberg BK
WW 14 66 kg  Alice Näström Borås Brottarklubb
 
WW 17 53 kg  Ellie Hidling BK Atle
WW 17 53 kg  Stella Orensztain HelsingborgsWrestlingTeam
WW 17 53 kg  Ellen Lundgren Sundsvalls AIK
 
WW 17 57 kg  Isabel Lundqvist HelsingborgsWrestlingTeam
WW 17 57 kg  Susan Larsen HelsingborgsWreslingTeam
WW 17 57 kg  Vera Stoltz HelsingborgsWreslingTeam
WW 17 57 kg  Agnes Lundgren Sundsvalls AIK
WW 17 57 kg  Stella Sörö Trollhättans AK
 
WW 17 65 kg  Saga Svensson EAI-Brottning
WW 17 65 kg  Tea Kasp Alebrottarna
WW 17 65 kg  Kajsa Bäckman BK Atle
WW 17 65 kg  Olivia Johansson BK Atle
WW 17 65 kg  Hedda Holm HelsingborgsWrestlingTeam
 
WW 23 50 kg  Ebba Söderquist HelsingborgsWreslingTeam
WW 23 50 kg  Jasmine Liljedahl BK Velo
 
WW 23 57 kg  Minea Stanic HelsingborgsWrestlingTeam
WW 23 57 kg  Nanny Jönsson Dalby BK